Female Sexuality in Turkey: Female orgasm

Herkese merhaba! Bugün saat 20.00’de kadın bireylerin deneyimlediği/deneyimlemediği orgazm hakkında konuşuyor olacağız. Vajinal orgazm bir mitten ibaret mi, orgazm “olmak” önemli mi? orgazm nasıl bir şey? Çok fazla seks yapmak orgazmı sağlar mı? Vibrator kullanımının bundaki yeri, hangi durumlarda daha çok zevk alıyoruz vs. gibi konulara değinelim ve bunu ister deneyimlerimiz üzerinden ister çeşitli kaynaklarla destekleyelim!

Görüşmek üzere! :slight_smile: :smiling_face_with_three_hearts:

1 Like

Selam herkese :tipping_hand_woman:t4: Öncelikle vajinal ve klitoral orgazm ile ilgili bildiklerimizden başlayalım? İkisinin de birbirinden çok ayrı yerlerde bağımsız bir şekilde gerçekleştiğine dair bazı bilgi var ya da vajinal orgazm olamayan (!) bireylerin eksik kaldığına dair…

Ben açıkçası ne farkları var bilmiyorum :slight_smile: ikisinin de temel olarak aynı olduğunu ve aynı yerlere bağlanıyor olarak biliyorum

1 Like

Merhaba herkese! Vajinal orgazm mit değil miydi ya? :sweat_smile: ben klitoral orgazm dışında bir orgazm deneyimlemediğim için bir şey diyemiyorum…

1 Like

Vajinal orgazm aslında sadece penisin vajinaya girdikten sonra yaşanan orgazma denmeli, onun dışında olan şey her halükarda klitorisin uyarılması diye biliyorum ben de…

Ben vajinali deneyimlediğimi hatırlıyorum, klitorisle pek temas yoktu yani o yüzden öyle diyorum ama his olarak da ben ayrıştıramayabilirim. yani biri çok iyi biri eh falan değil orgazm orgazmdır :smiley:

1 Like

Evet evet bildiğimiz klitorisin dış kısmıyla alakası olmamalı ama klitorisin içeride de bir uzantısı yok mu :smiley: g spot diye uydurulan şey aslında iç klitoris hahaha

Mesela orgazm olabilmek diye bir şey var mı sizce? Bu kazanılan bir yetimi yoksa zaten var olan bir dürtü mü? Çünkü ne kadar çok seks yaparsan o kadar daha iyi ve fonksiyonel cinsel deneyimler elde edilebilir bence

1 Like

evet evet aynen öyle. vajinal orgazm dediğimiz de klitoral orgazma çıkıyor yani. en azından benim bilgim bu şekilde.

Kendi vücudunu tanımak ile de ilgili tabii. Arzularını keşfetmek, deneyim kazanmak vs.

kendi deneyimimden yola çıkarak söyleyeceğim bu söylediklerimi, herhangi bir bilimsel açıklamayla ilişkilendirmeden. ben kazanılan bir şey olabileceğini düşünüyorum çünkü bedenimi ve cinselliğimi keşfettikçe aldığım zevkin de değiştiğini ver arttığını gözlemledim. “ne kadar çok seks yaparsan…” kısmından emin değilim. ben henüz herhangi bir cinsel deneyimde bulunmamışken de orgazm oluyordum kendime dokunarak.

1 Like

Bence var olan bir dürtü fakat herkes için geçerli olmayabilir. Tabi ki kendini tanıdıkça daha pratik ve bilir şekilde yaklaşırsın vücuduna ve bu da belki orgazm deneyimlerini etkiler fakat orgazm olamayan insanların kazanması gerekliliği veya yoğun çaba göstermesi anlamına gelmiyor, herkes olmak zorunda da değil başka zevk unsurları da mevcut :smiley:

1 Like

@queerunicorn çok iyi bir noktaya değindin. Kendine dokunarak da bu deneyimi yaşayabilirsin, ve mesela benim de ilk cinsel deneyimim kendime dokunduğum da yaşadığım duyguydu

Kesinlikle! Orgazm olmayan, olmayı tercih etmeyenler de mevcut. Bu durumda rıza kavramı çok önemli hakikaten. Ve haz yaşamak için orgazm olmak gerekmiyor.

evet evet katılıyorum. belli bir kalıba sokmamak lazım ya da bir şeyi dayatmamak lazım diye düşünmekteyim. orgazm olmanın belli bir yolu ya da biçimi yoktur bence. birnevi orgazm olma şekillerimiz biriciktir de diyebiliriz sanırım

2 Likes

Vajinal orgazm hiç deneyimlemedim, mit ya da değil tam bilgim olmamasıyla birlikte :confused: klitoral orgazmın beni fazlasıyla tatmin ettiğini söyleyebilirim. Partnerim olmadığında da dediğiniz gibi, kendimi keşfetmemi sağladı ve fazlasıyla deneyimledim. Teşekkür ederim kendime :smiley:

3 Likes

Hahaha! Öz bakım hem mental sağlık hem cinsel sağlık hem fiziksel sağlık için ne kadar önemli. Ben de klitoral orgazmı kendim için ayrı tutuyorum ama bazen orgazm olma konusuna o kadar takıldığımı hissediyorum ki, bazen sadece o zevk aldığın anı yaşamak gerekir. Olmadığımda, neden olmadım anksiyetesi yaşamak yerine bazen farklı şeyler deneyip biraz kendime gelmeyi düşünmeye başladım.

1 Like

bu da maruz bırakıldığımız şeylerden olabilir diye düşünüyorum. orgazm olmama/olamama anksiyetesine sebebiyet veriyor. halbuki orgazm elzem bir şey mi bunu düşünmek gerekiyor sanırım. yine belli cinsel pratiklerin dayatılmasıyla içselleştirdiğimiz onca şeyin sonucu…

1 Like

Kesinlikle, her seferinde klitoral orgazm olamadığımı çok yakınlarda fark ettim. Fakat olmamama rağmen yine de belli noktalarda farklı sürelerle haz yaşadığım şeyler oldu :slight_smile:

1 Like

Evet, ben son zamanlarda bu anı yaşamak olayını kendime sık sık hatırlatmaya çalışıyorum sex sırasında. Mesela ben eskiden zaman zaman orgazm taklidi yapardım. Bunu partnerimi memnun etmek için yapardım ve bu durumdan kendim için de şikayetçi değildim çünkü onun tepkileri beni de yükseltiyordu. Fakat son zamanlarda eğer olasım yoksa ben olmayacağım diyorum ve zevk almaya devam ediyorum hem de fazlasıyla. Bu fake olayını da arada kendim için tekrarlıyorum bırakmış değilim :smiley: ama ana odaklandığımda zevkimin gerçekliğini hissetmeyi öğrendim

3 Likes
Copyright © 2020. Find My Method. All rights reserved.